Genel Bilgiler

Dört yıllık lisans eğitimi veren ''Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'' Bakanlar Kurulunun 11.03.2013 tarih, 2013/4459 sayılı kararı ile kurulmuştur. Yüksekokulda “Basım Teknolojileri'', ''Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı”, ''Muhasebe Bilgi Sistemleri'', ''Pazarlama'', İşletme Bilgi Yönetimi'' ile ''Uluslararası Ticaret ve Lojistik'' bölümleri bulunmaktadır. Eğitim dili Türkçe’dir.

 

MİSYON

“Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu”nun misyonu; Etkin sözlü ve yazılı iletişim kurabilen, mesleki ve etik sorumluluklarının bilincinde, sosyal ve kültürel etkileri kavramış, mesleği ile ilgili problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözme becerisine sahip, mesleği için gerekli olan teknikleri, yetenekleri ve modern araçları kullanabilen, üretim sistemlerini sürdürebilme, üretim ve hizmet süreçlerinde karşılaşabileceği teknik problemleri çözümleyebilme kapsamında bakım ve onarım bilgi ve becerisine sahip, teknolojik yenilikleri takip edebilen, disiplinler arası bir grup içinde çalışabilme yeteneğine sahip mezunlar yetiştirmek, sektörün problemlerini çözmeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya yönelik BAPKO, TUBİTAK, KOSGEB destekli AR-GE çalışmaları ve sanayi tezleri yapmaktır.

  

VİZYON

Akademik olarak sürekli kendini geliştiren, bölümlerle ilgili alanlara nitelikli, uygulama becerisi yüksek mezunlar yetiştiren, öğretim elemanı ve öğrenci değişimi yaparak dünyadaki üniversitelerle entegre olan, üniversite sanayii işbirliğini benimseyen, yeni teknolojiler geliştirmeyi hedefleyen bir Yüksekokul olmaktır.

 


Bu sayfa Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından en son 15.02.2021 19:38:29 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM